Pre tačno nedelju dana završio se 15. Exit festival. Nakon što su se slegle emocije i utisci, odlučila sam da ukratko napišem neka svoja zapažanja i utiske sa ovogodišnjeg festivala. Opšteg utiska sam da je i ove godine festival bio OK. Da je moglo bolje, moglo je, ali ne treba zaboraviti ni činjenicu da su ove godine spojena dva festivala i da nije ni malo lako organizovati tako veliki događaj da većina posetilaca bude zadovoljna. Marfi se i ove godine u punom sjaju pokazao, jer ni vremenske prilike nisu bile naročito naklonjene dešavanju. Za one koje zanima debata o detaljima šta je bilo ili nije bilo OK, preporučujem tekst na ovom sajtu, jer o tome neću pisati u ovom tekstu.
Prve večeri festivala, odlasku na Main Stage prethodila je poseta Alexandar Cosmetics šatoru, odnosno iskoristila sam priliku koju je kompanija Alexandar Cosmetics ponudila posetiocima festivala, a to je šminkanje, friziranje i body art, odnosno finalni styling za festival. 😉
Što se muzike tiče, moja očekivanja su sasvim ispunjena. Tokom prve večeri Petrovaradinska tvrđava je bila prava svetska prestonica zabave. Publiku je svojim nastupom, modnim transformacijama i performansom zapalio Stromae. Bez obzira na to što sam se nalazila u blizini bare koja je bila mini jezero i što je blato bilo toliko duboko da si mogao đonove cipela da ostaviš u njemu koliko se lepilo za iste, ništa od toga nije bilo bitno kad su počele pesme “Alors on danse” i “Papaoutai”.
Nakon njegovog nastupa usledio je grandiozan vatromet, koji je osim otvaranja festivala najavio i početak nastupa britanskog dueta Pet Shop Boys. Odlična muzika, raznobojni kostimi, specijalni efekti, odlična scenografija i ples su dokazali da im zaslužno pripada titula zvezda svetskog ranga. Za njihovu muziku sam emotivno vezana, jer su moja omiljena grupa iz tinejdžerskih dana. Kao i svaki strastveni fan, uspela sam da se probijem u prvi red i uživam u njihovoj muzici i evociranim uspomenama. Inače, njihov nastup na EXIT-u 2006. godine sam spletom sudbinskih okolnosti propustila, tako da sam veoma srećna što sam tu priliku iskoristila ove godine. 🙂
Nakon nastupa Pet Shop Boysa, zabava se preselila na mt:s Dance Arenu, koju je uveliko drmao nastup engleskog elektro sastava Disclosure.
Drugo veče EXIT-a su obeležili legendarna Glorija Gejnor, Rudimental i naravno Carl Cox. Main Stage je disko zvukom prvo pokrenula Glorija, a nakon njenog nastupa usledio je jedan od najboljih koncerata kojima sam prisustvovala na EXIT-u, u izvođenju britanskog sastava Rudimental. Naravno, zabava se nakon njihovog nastupa preselila na mt:s Dance Arenu gde je nastupio legendarni Carl Cox, koji je kao i na svakom nastupu publiku bacio u trans.
Treće veče festivala sam zbog obaveza propustila, ali koliko je provod bio dobar govori i činjenica, o kojoj su mediji mahom pisali, da je Skrillex (jedan od izvođača na glavnoj bini treće večeri) ostao do zatvaranja ovogodišnjeg EXIT-a.
Četvrto veče je obeležio nastup mojih favorita ovogodišnjeg festivala, naravno pored PSB-a, dueta Hurts. Mislim da će njihov nastup ostati upamćen po histeriji publike i tome što su u publiku bacali bele ruže tokom izvođenja pojedinih numera. 🙂 Osim njih dobri su bili i Suede.
Tako je pre nedelju dana završeno prvo poluvreme ovogodišnjeg spektakla na relaciji EXIT – Sea Dance festival. Drugo završeno ovonedeljno poluvreme u Crnoj Gori sam propustila, ali se nadam da ću naredne godine biti u prilici da mu prisustvujem. Do naredne godine i nekih novih muzičkih zvezda pod našim nebom, uživajte u muzici ovogodišnjih izvođača i uspomenama koje ste stekli na ovogodišnjem EXIT-u. 🙂
Ostavite odgovor